Vítejte u nás v MŠ Klíček

Už v září roku 1982 jsme našli klíček k naší školce, kde uvádíme děti do světa her a poznání.

Přesto, že jsme sídlištní školka, disponujeme rozlehlou zelenou zahradou na kraji lesa. Náš stabilní patnáctičlenný tým táhne za jeden provaz, dělá svou práci s radostí a vytváří tím příjemné prostředí pro vaše děti. Každý člen našeho týmu je originál, do týmu přináší své nápady a um. V naší školce máme tři běžné třídy a jednu třídu speciální – logopedickou. Během školního roku nabízíme velké množství aktivit a kroužků, kde můžou děti rozvíjet svůj talent.

Jsme si vědomi toho, jak důležité je vybrat pro rodiče tu správnou školku pro jejich děti. Proto si s námi můžete kdykoli domluvit schůzku a přijít se k nám podívat.

Pokud vám tu něco chybí, máte dotazy nebo se chcete přijít podívat, zanechte nám zprávu. Těšíme se na vás..

Aktivity školy

• Vyrážíme do přírody
    Pravidelně každý rok vyrážíme na týdenní školu v přírodě pro předškoláky do Krkonoš nebo Jizerských hor.
  • Lyžařský výcvik v Jizerských horách
    Lyžařský výcvik v Jizerských horách, kdy každý den po obědě s dětmi vyrážíme lyžovat.
  • Spolupracujeme s Domem s pečovatelskou službou Krejčího
    Spolupracujeme s Domem s pečovatelskou službou Krejčího, projektem „Pohádková babička“, kdy přichází vždy jednou týdně babička přečíst dětem pohádku před spaním.
  • Návštěvy Ekologického centra Střevlík
    Pravidelně také navštěvujeme ekologické centrum Střevlík v Hejnicích a jejich programy.
  • Cvičení v tělocvičně ZŠ Dobiášova
    Jednou za měsíc každá třída navštěvuje tělocvičnu ZŠ Dobiášova.
  • Kultura a ZOO s naší MŠ
    Minimálně jednou za měsíc přijede do školky divadelní představení, pohádka nebo my navštívíme Naivní divadlo, lidové sady s jejich programem, Městskou knihovnu nebo ZOO.

Co dalšího s námi špunti zažijí

• Při hezkém počasí si každá třída organizuje delší procházky do přírody nebo celodenní výlety.
  • Na závěr roku pořádáme zahradní slavnost pro rodiče, kdy se loučíme se školáky.
  • Samozřejmostí jsou vánoční besídky pro rodiče, oslava dne dětí nebo Mikulášská nadílka.
  • Zprostředkováváme rodičům fotografování dětí (Vánoce, jarní focení, závěr školního roku)
  • Na přání rodičů zajišťujeme šetření zraku společnosti Prima Vizus o.p.s
  • Zúčastňujeme se Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání pod názvem naší MŠ „Klíčkem pro naše děti II“ CZ.02.3.X/0.0/0.0/18_063/0013673 je spolufinancován Evropskou unií. Zvýšení kvality předškolního vzdělávání profesním rozvojem pedagogického sboru.

Vedlejší hospodářská činnost školy:

• Logopedie – pod vedením Bc. Jany Hermanové
  • Program HYPO – několikatýdenní kurz dítěte s rodičem pod vedením Markéty Bradové

Zapojujeme se do projektů spolufinancovaných Evropskou unií:

• Naše školička je pilná jako 🐝

• 🗝 pro naše děti II